loadingimg

Wczytuję dane...
 • pl
 • en
0 szt. / 
0.00 PLN
 • Szukaj
Akumulator Li-Po 1200mAh 11,1V 20C [IPower]
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena:100,00 PLN*
*z podatkiem VAT
Produkt dostępny!
1 szt.
 • IPOWER
 • Producent: IPOWER
 • Model: 376
 • Waga produktu: 0.7 kg
 • Realizacja zamówienia: 3 dni

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy
 • Opis produktu
 • Opinie Klientów

Akumulator Li-Po 1200mAh 11,1V 20C [IPower]

Waga: 70 g
Długość: 175 mm
Napięcie akumulatora: 11.1 V
Pojemność akumulatora: 1200 mAh
Rodzaj akumulatora: LiPo
Rodzaj wtyku akumulatora: mała Tamiya
Rodzaj ogniw akumulatora: litowe
Maksymalne natężenie prądu rozładowywania: 24 A
Szerokość: 14 mm
Wysokość: 15 mm
Producent IPower
Akumulatory LiPo charakteryzują się pozytywnym stosunkiem pojemności do masy oraz niskim stopniem samo rozładowania, co korzystnie wpływa na ich wykorzystanie. Oferowane przez nas akumulatory litowo-polimerowe zbudowane są z dwóch (7,4V) lub trzech (11,1V) ogniw. Ogniwa te są niewielkich gabarytów w stosunku do oferowanych pojemności, dzięki czemu możemy je stosować w replikach, w których miejsce na akumulator jest ograniczone. Korzystając z nich można zrezygnować z dodatkowych pojemników montowanych w niektórych AEG – ach, które często są bardzo niewygodne w użyciu. Karabiny zasilane tego typu źródłem energii, będą pracować wydajniej w niesprzyjających warunkach. Źródła energii tego typu wymagają specjalnego traktowania, dlatego właśnie należy zapoznać się z zasadami ich użytkowania, co pozwoli w znaczący sposób poprawić bezpieczeństwo podczas obsługi. Ważne jest, aby przed zakupem tego typu akumulatorów zapoznać się z ryzykiem związanym z ich obsługą. Użytkowanie akumulatorów o podstawie litowej odbywa się na pełną odpowiedzialność użytkownika. Niewłaściwe użytkowanie może doprowadzić do awarii lub poważnego zagrożenia bezpieczeństwa, w szczególności przegrzania ogniw, wycieku lub eksplozji. Wszystkie defekty powstałe w wyniku niewłaściwej obsługi nie są podstawą do roszczeń. Firma KRAKMAN S.C. zastrzega sobie prawo do nierozpatrywania tego typu reklamacji. Zastosowanie się z zasadami obsługi tego typu akumulatorów gwarantuje bezpieczeństwo oraz bezawaryjne użytkowanie.

Podczas ładowania pakietów akumulatorów litowych należy pamiętać, aby:
* do ich ładownia należy używać TYLKO I WYŁĄCZNIE do tego przeznaczonych ładowarek.
* każdorazowe ładowanie przy użyciu balansera jest wskazane. Zapewnia on równomierne naładowanie ogniw. Korzystnie jest go używać przynajmniej co 5 cyklów ładowania.
* nie pozostawiać ładującego się pakietu bez nadzoru, aby zawsze być w stanie natychmiast zareagować w przypadku wystąpienia potencjalnego problemu
* nie stosować uszkodzonych ogniw.
* unikać przedłużonego ładowania, gdyż przeładowanie ogniwa prowadzi do zainicjowania w jego wnętrzu nieodwracalnych reakcji, których następstwem jest podwyższenie temperatury, co może skutkować pożarem.
* stwierdzenie jakichkolwiek nieprawidłowości podczas ładowania, należy natychmiast odłączyć akumulator od ładowania, może być on uszkodzony lub prąd ładowania może być za wysoki.
* w celu uniknięcia prawdopodobieństwa porażenia prądem, najpierw odłączyć od zasilania ładowarkę.

Podczas użytkowania pakietów akumulatorów litowych należy pamiętać, aby:
* nie przekraczać zalecanego przez producenta maksymalnego prądu rozładowywania akumulatora. Mnożąc pojemność ogniwa razy wartość wielokrotności przy współczynniku C, podaną na akumulatorze otrzymamy dopuszczalny prąd rozładowywania. Przykładowo, jeżeli posiadamy akumulator o pojemności 2100 mAh o współczynniku 15C, oznacza to że maksymalny prąd rozładowania akumulatora może przyjmować wartość – 15x2100 mAh = 31500 mAh – 31,5 ampera
* nie rozładowywać ogniwa poniżej wartości 3V może spowodować jego awarie.
* nadmierne nie rozładowywać akumulatora. Kryterium tego należy bezwzględnie przestrzegać. W przeciwnym przypadku możliwe jest zapalenie się akumulatora lub nawet jego wybuch podczas próby ładowania.
* w celu zabezpieczenia akumulatora przed nadmiernym rozładowaniem wskazane jest stosowanie urządzeń alarmujących, które po podłączeniu do pakietu, wydadzą sygnał dźwiękowy, gdy ładunek spadnie do niebezpiecznej granicy.

Podczas przechowywania pakietów akumulatorów litowych należy pamiętać, aby:
* przechowywać je w stanie częściowo naładowanym. Producenci jako optymalny stan naładowania akumulatora do przechowywania
podają z reguły około 70%.
* nie pozostawiać akumulatora w stanie skrajnego rozładowania, gdyż może to spowodować nieodwracalną utratę jego pojemności lub jego uszkodzenie.
* nie pozostawiać pakietu w pełni naładowanego, gdyż to także nie wpływa korzystnie na jego właściwości.
* temperatura otoczenia podczas dłuższego przechowywania wynosiła około 12°C. Można przechowywać go w chłodziarce, pamiętając o jego zabezpieczeniu, aby nie miał kontaktu z żywnością lub innymi produktami w niej znajdującymi się.

UWAGA! Ze względu na dużą ""wrażliwość"" użytkowania akumulatorów, udzielamy wyłącznie gwarancji rozruchowej.


Polecamy